ISO 4014 A4-70 M 24X160
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
4014424 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377238146
Nettovægt pr. 100
66,500 kg
Varenummer
4014424 160
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377238146
Nettovægt pr. 100
66,500 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Totallængde (l) | 160 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 15 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 36 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 60 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel ISO 4014 A4-70 M 24X160