ISO 4014 A4-80 M 8X140
Sekskantede skruer med skaft
Varenummer
40144808 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377329042
Nettovægt pr. 100
5,970 kg
Varenummer
40144808 140
Stålkvalitet
A4-80
EAN/GTIN
4043377329042
Nettovægt pr. 100
5,970 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 140 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 5,3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 13 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 800 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 28 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel ISO 4014 A4-80 M 8X140