ISO 4017 A2-70 M 16X25
Sekskantede skruer med gevind til hoved
Varenummer
4017216 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377329233
Nettovægt pr. 100
7,020 kg
Varenummer
4017216 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377329233
Nettovægt pr. 100
7,020 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 10 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 24 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel ISO 4017 A2-70 M 16X25