ISO 4762 A2 M 3X60
Cylinderskruer med indvendig sekskant, delvis gevind
Varenummer
476223 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377060914
Nettovægt pr. 100
0,310 kg
Varenummer
476223 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377060914
Nettovægt pr. 100
0,310 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Gevindlængde (b) | 18 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 2,5 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel ISO 4762 A2 M 3X60