ISO 4762 A4-70 M 16X75
Cylinderskruer med indvendig sekskant, delvis gevind
Varenummer
4762416 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377063762
Nettovægt pr. 100
14,600 kg
Varenummer
4762416 75
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377063762
Nettovægt pr. 100
14,600 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Totallængde (l) | 75 mm |
| Gevindlængde (b) | 44 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 24 mm |
| Hovedhøjde (k) | 16 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 14 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og solar.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, SolcellerDel ISO 4762 A4-70 M 16X75