ISO 7380-1 A2-070 M 8X100/100 TX40
Button Head TX, fuld gevind
Varenummer
738012T8 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377313065
Nettovægt pr. 100
3,510 kg
Varenummer
738012T8 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377313065
Nettovægt pr. 100
3,510 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 100 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 14 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX40 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
| Mål t (t) | 2,6 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetProduktbrochurer
Del ISO 7380-1 A2-070 M 8X100/100 TX40