ISO 7380-1 A2 M 3X50/50
Button Head indvendig sekskant, fuld gevind
Varenummer
7380123 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377265272
Nettovægt pr. 100
0,240 kg
Varenummer
7380123 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377265272
Nettovægt pr. 100
0,240 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Totallængde (l) | 50 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 5,7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,65 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 2 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Mål t (t) | 1,04 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-1 A2 M 3X50/50