ISO 7380-1 A4-070 M 12X55/55
Button Head indvendig sekskant, fuld gevind
Varenummer
73801412 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377208521
Nettovægt pr. 100
5,000 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
73801412 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377208521
Nettovægt pr. 100
5,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Totallængde (l) | 55 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 21 mm |
| Hovedhøjde (k) | 6,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
| Mål t (t) | 4,16 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-1 A4-070 M 12X55/55