ISO 7380-1 A4-070 M 6X120/120 TX30
Button Head TX, fuld gevind
Varenummer
738014T6 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377314222
Nettovægt pr. 100
2,320 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
738014T6 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377314222
Nettovægt pr. 100
2,320 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 120 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 10,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,3 mm |
| Mål t (t) | 2,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-1 A4-070 M 6X120/120 TX30