ISO 7380-2 A4-070 M 10X40/40 TX50
Button Head TX med krave fuld gevind
Varenummer
738024T10 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377315717
Nettovægt pr. 100
2,800 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
738024T10 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377315717
Nettovægt pr. 100
2,800 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 21,9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 5,5 mm |
| Mål t (t) | 3,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX50 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-2 A4-070 M 10X40/40 TX50