ISO 7380-2 A4-070 M 6X80/80
Button Head ISK med krave fuld gevind
Varenummer
7380246 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267436
Nettovægt pr. 100
1,650 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
7380246 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377267436
Nettovægt pr. 100
1,650 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 80 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 13,6 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,3 mm |
| Mål t (t) | 2,08 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 4 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-2 A4-070 M 6X80/80