ISO 7380-2 A4 M 2,5X12/12 TX8
Button Head TX med krave fuld gevind
Varenummer
738024T25 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377386601
Nettovægt pr. 100
0,070 kg
Emballageenhede:
1.000
Varenummer
738024T25 12
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377386601
Nettovægt pr. 100
0,070 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 12 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | pan hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,43 mm |
| Mål t (t) | 0,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX8 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningAnvendes til vådrum samt udendørs i miljøer uden nævneværdigt indhold af klorider og svovldioxid
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel ISO 7380-2 A4 M 2,5X12/12 TX8