Art. 9046 A2 3,5X10 TX10
Träkonstruktionsskruvar, välvt och förstärkt huvud, full gänga
Artikelnummer
9046235 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377380128
Nettovikt per 100
0,120 kg
Artikelnummer
9046235 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377380128
Nettovikt per 100
0,120 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Gänglängd (b) | 10 mm |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 7 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX10 |
| Typ av gänga | Skruvgänga för spånskiva |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
Information om produkten
Produktfördelar
Ingen förborrningFörborrning är överflödig i de flesta fall. Vi rekommenderar dock att man alltid gör ett användningsförsök.
Europeiskt tekniskt godkännande ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvning inom träområdet. Optimal gängform säkrar bästa fäste i mycket varierande trämaterial. Genom TX-formen uppnås en optimal kraftöverföring.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Helgänga- Kullerförsänkt huvud
- Förstärkt under huvudet
- TX-grepp
- Standardspets
Produktbroschyrer
Share Art. 9046 A2 3,5X10 TX10