Art. 9046 A4 5,0X55/36 TX25
Träkonstruktionsskruvar, välvt och förstärkt huvud, partiell gänga
Artikelnummer
9046450 55/36
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377381408
Nettovikt per 100
0,480 kg
Förpackningsenheter:
200
3.600
86.400
Artikelnummer
9046450 55/36
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377381408
Nettovikt per 100
0,480 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Gänglängd (b) | 36 mm |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Typ av gänga | Skruvgänga för spånskiva |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
Information om produkten
Produktfördelar
Ingen förborrningFörborrning är överflödig i de flesta fall. Vi rekommenderar dock att man alltid gör ett användningsförsök.
Europeiskt tekniskt godkännande ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvning inom träområdet. Optimal gängform säkrar bästa fäste i mycket varierande trämaterial. Genom TX-formen uppnås en optimal kraftöverföring.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Delgänga- Kullerförsänkt huvud
- Förstärkt under huvudet
- TX-grepp
- Standardspets
Produktbroschyrer
Share Art. 9046 A4 5,0X55/36 TX25