Art. 9050 A2 4,5X45/30 Z
Spånskiveskruvar med försänkt och förstärkt huvud, partiell gänga
Artikelnummer
9050245 45/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377204370
Nettovikt per 100
0,310 kg
Artikelnummer
9050245 45/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377204370
Nettovikt per 100
0,310 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | Skruvgänga för spånskiva |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,7 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Ingen förborrningFörborrning är överflödig i de flesta fall. Vi rekommenderar dock att man alltid gör ett användningsförsök.
Europeiskt tekniskt godkännande ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvning inom träområdet. Optimal gängform säkrar bästa fäste i mycket varierande trämaterial.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Delgänga- Försänkt huvud 90°
- Förstärkt under huvudet
- PZ Pozidrive
- Standardspets
Produktbroschyrer
Share Art. 9050 A2 4,5X45/30 Z