Art. 9050 A4 4,0X70 Z
Spånskiveskruvar med försänkt och förstärkt huvud, full gänga
Artikelnummer
9050440 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377205360
Nettovikt per 100
0,370 kg
Artikelnummer
9050440 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377205360
Nettovikt per 100
0,370 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | Skruvgänga för spånskiva |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Gänglängd (b) | 70 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Ingen förborrningFörborrning är överflödig i de flesta fall. Vi rekommenderar dock att man alltid gör ett användningsförsök.
Europeiskt tekniskt godkännande ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvning inom träområdet. Optimal gängform säkrar bästa fäste i mycket varierande trämaterial.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Helgänga- Försänkt huvud 90°
- Förstärkt under huvudet
- PZ Pozidrive
- Standardspets
Produktbroschyrer
Share Art. 9050 A4 4,0X70 Z