Art. 9051 A2 C 4,8X42
Plåtskruvar med huvud enligt ISO 4762
Artikelnummer
9051248 42
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377206121
Nettovikt per 100
0,531 kg
Artikelnummer
9051248 42
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377206121
Nettovikt per 100
0,531 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd (l) | 42 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 8,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Mått t (t) | 2,92 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 4 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- Insex
- Huvud enligt ISO 4762
Share Art. 9051 A2 C 4,8X42