Art. 9051 A2 C 6,3X38
Plåtskruvar med huvud enligt ISO 4762
Artikelnummer
9051263 38
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377206503
Nettovikt per 100
0,850 kg
Artikelnummer
9051263 38
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377206503
Nettovikt per 100
0,850 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 14 " |
| Total längd (l) | 38 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 1,5 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Mått t (t) | 3,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- Insex
- Huvud enligt ISO 4762
Share Art. 9051 A2 C 6,3X38