Art. 9057 A2 A 6,5X175
Fasadskruvar med spetsar tätningsbricka 16 mm
Artikelnummer
9057265 175
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210876
Nettovikt per 100
3,355 kg
Artikelnummer
9057265 175
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210876
Nettovikt per 100
3,355 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,5 mm |
| Total längd (l) | 175 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 4,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 3/8" |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Gänglängd (b) | 64 mm |
| Bricka ytterdiameter (d2) | 16 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Fastsättning av profilplåtar och fibercement på trä-, stål och aluminiumkonstruktionerRespektive borrdiameter framgår av typgodkännandena för byggprodukter.
Trä: Ett minimiinskruvningsdjup på 30mm måste följas
Stål: Tappen bör sticka ut 7mm vid en metallkonstruktion.
Användningsområde
Träkonstruktion, Fasad, Solvärme, MetallkonstruktionKännetecken
- Form BZ- Fingänga med tapp för stålkonstruktioner > 3mm
- ETA-13/0178 gäller från L 75mm
- Fästskruvar för sandwichpaneler
Produktbroschyrer
Share Art. 9057 A2 A 6,5X175