Art. 9067 A2-Cu 4,5X120 Z
Plåtslagarskruv tvådelad med tätningsbricka 15 mm
Artikelnummer
906722145 120
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377212290
Nettovikt per 100
1,140 kg
Förpackningsenheter:
100
1.200
28.800
Artikelnummer
906722145 120
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377212290
Nettovikt per 100
1,140 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,35 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Påvulkaniserad EPDM-tätningsbricka- Väderbeständig genom EPDM-tätningsbrickan
- Luft- och vattentät genom EPDM-tätningsbrickan
Användningsmöjligheter
- För användning utomhus och i våtutrymmen.- Plåtbearbetning på träkonstruktioner.
- För användning med inklädnad med bröstningsplåtar.
Användningsområde
Fasad, SolvärmeProduktbroschyrer
Share Art. 9067 A2-Cu 4,5X120 Z