Art. 9068 A2 5,0X200 Z
Plåtslagarskruv tvådelad med tätningsbricka 20 mm
Artikelnummer
906822045 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377254337
Nettovikt per 100
2,080 kg
Förpackningsenheter:
100
9.600
Artikelnummer
906822045 200
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377254337
Nettovikt per 100
2,080 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 200 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Påvulkaniserad EPDM-tätningsbricka- Väderbeständig genom EPDM-tätningsbrickan
- Luft- och vattentät genom EPDM-tätningsbrickan
Användningsmöjligheter
- För användning utomhus och i våtutrymmen.- Plåtbearbetning på träkonstruktioner.
- För användning med inklädnad med bröstningsplåtar.
Användningsområde
Fasad, SolvärmeProduktbroschyrer
Share Art. 9068 A2 5,0X200 Z