Art. 9068 A2-Cu 4,5X30 Z
Plåtslagarskruv tvådelad med tätningsbricka 20 mm
Artikelnummer
906822145 30
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377212955
Nettovikt per 100
0,460 kg
Artikelnummer
906822145 30
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377212955
Nettovikt per 100
0,460 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,35 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Påvulkaniserad EPDM-tätningsbricka- Väderbeständig genom EPDM-tätningsbrickan
- Luft- och vattentät genom EPDM-tätningsbrickan
Användningsmöjligheter
- För användning utomhus och i våtutrymmen.- Plåtbearbetning på träkonstruktioner.
- För användning med inklädnad med bröstningsplåtar.
Användningsområde
Fasad, SolvärmeProduktbroschyrer
Share Art. 9068 A2-Cu 4,5X30 Z