Art. 9083 A2 7X40 TX30
Gångjärnsskruvar för dörrar, runt huvud, sextandhål
Artikelnummer
908327 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377215703
Nettovikt per 100
0,750 kg
Artikelnummer
908327 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377215703
Nettovikt per 100
0,750 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 7 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX30 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| huvudets form | Risso |
| Huvuddiameter (dk) | 14 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Kärndiameter | 4,2 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsområde
TräkonstruktionShare Art. 9083 A2 7X40 TX30