Art. 9086 A2 5,5X55 TX20 - RAL 7012
Trespo träskruvar, lågvälvt huvud, sextandhålsgrepp
Artikelnummer
90862701255 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377390974
Nettovikt per 100
0,556 kg
Artikelnummer
90862701255 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377390974
Nettovikt per 100
0,556 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| huvudets form | Risso |
| Huvuddiameter (dk) | 12,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,7 mm |
| Färg | RAL 7012 - basaltgrå |
| Gänglängd (b) | 43 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Manöverstabilt greppTX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
- Idealisk för skruvförband inom träsektorn.- Matchar färgen på den komponent som ska fästas.
Användningsområde
TräkonstruktionKännetecken
- Pulverlackerad- RAL 7012
Produktbroschyrer
Share Art. 9086 A2 5,5X55 TX20 - RAL 7012