Art. 9087 A2-Cu 4,5X70 TX20
Plåtslagarskruv tredelad med tätningsbricka 15 mm
Artikelnummer
908723145 70
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377217264
Nettovikt per 100
0,720 kg
Förpackningsenheter:
200
1.600
38.400
Artikelnummer
908723145 70
Stålkvalitet
A2/Cu
EAN/GTIN
4043377217264
Nettovikt per 100
0,720 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,35 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
- Lös EPDM-tätningsbricka- Väderbeständig genom EPDM-tätningsbrickan
- Luft- och vattentät genom EPDM-tätningsbrickan
Manöverstabilt grepp
TX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
- För användning utomhus och i våtutrymmen.- Plåtbearbetning på träkonstruktioner.
- För användning med inklädnad med bröstningsplåtar.
Användningsområde
Fasad, SolvärmeProduktbroschyrer
Share Art. 9087 A2-Cu 4,5X70 TX20