Art. 9090 A2 3,5X25 H
Skruvar med försänkt huvud för termoplastmaterial
Artikelnummer
9090235 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395214
Nettovikt per 100
0,120 kg
Förpackningsenheter:
500
315.000
Artikelnummer
9090235 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395214
Nettovikt per 100
0,120 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Total längd (l) | 25 mm |
| Typ av gänga | Plast tråd |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 7,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,65 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Produktfördelar
- Hög drag- och vridhållfasthet- Låg radiell sprickbildning tack vare små flankvinklar
- Mycket stark självlåsning mot lossning
- Ökad vibrationsbeständighet
Användningsmöjligheter
För direktskruvning utan att behöva skära en gänga i plastmaterial, särskilt termoplaster.Användningsområde
Övriga användningsområden, Tillverkning av gjutformarKännetecken
- Försänkt huvud- PH
Share Art. 9090 A2 3,5X25 H