Art. 9090 A2 4,5X10 TX20
Skruvar med försänkt huvud för termoplastmaterial
Artikelnummer
90902T45 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377407894
Nettovikt per 100
0,097 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
90902T45 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377407894
Nettovikt per 100
0,097 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | Plast tråd |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,6 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
Information om produkten
Produktfördelar
- Hög drag- och vridhållfasthet- Låg radiell sprickbildning tack vare små flankvinklar
- Mycket stark självlåsning mot lossning
- Ökad vibrationsbeständighet
Användningsmöjligheter
För direktskruvning utan att behöva skära en gänga i plastmaterial, särskilt termoplaster.Användningsområde
Övriga användningsområden, Tillverkning av gjutformarKännetecken
- Försänkt huvud- TX-enhet
Share Art. 9090 A2 4,5X10 TX20