Art. 9098 A2 A 6,5X100
Fasadskruvar med spetsar tätningsbricka 22 mm
Artikelnummer
9098265 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222312
Nettovikt per 100
2,155 kg
Förpackningsenheter:
100
600
14.400
Artikelnummer
9098265 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222312
Nettovikt per 100
2,155 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,5 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 4,8 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 3/8" |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 64 mm |
| Bricka ytterdiameter (d2) | 22 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Fäst profilerade plåtar och fibercement på trä-, stål- och aluminiumunderkonstruktionerDe respektive borrdiametrarna finns i byggreglernas godkännanden.
Trä: Ett minsta inskruvningsdjup på 30 mm måste observeras.
Stål: Spetsen ska ha ett utsprång på 7 mm på en metallunderkonstruktion.
Användningsområde
Fasad, Metallkonstruktion, Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Form A- Grovgänga med spets för träkonstruktioner samt tunnplåt < 3mm
- ETA -13/0178 gäller från L 75 mm
- Fästskruvar för sandwichpaneler
Produktbroschyrer
Share Art. 9098 A2 A 6,5X100