Art. 9098 A2 BZ 8,0X150
Fasadskruvar med tappar tätningsbricka 22 mm
Artikelnummer
9098280 150
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377360410
Nettovikt per 100
4,670 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
9098280 150
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377360410
Nettovikt per 100
4,670 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 150 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,84 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 3/8" |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Gänglängd (b) | 64 mm |
| Bricka ytterdiameter (d2) | 22 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Fästning av profilplåt och fibercement på stål- och aluminiumunderkonstruktionerDe respektive borrdiametrarna finns i byggreglernas godkännanden.
Stål: Tappen ska ha ett utsprång på 7 mm på en metallunderkonstruktion.
Användningsområde
Fasad, Metallkonstruktion, Träkonstruktion, SolvärmeKännetecken
- Form BZ- Fingänga med tapp för stålkonstruktioner > 3mm
- Reparationsskruv för utbyte Ø5,5mm eller 6,3mm
Produktbroschyrer
Share Art. 9098 A2 BZ 8,0X150