Art. 9140 A2 M 8X35 med pluggar
Säkerhetsskruvar,lågvälvt huvud insexkant med plug, metrisk gänga
Artikelnummer
914028 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377133069
Nettovikt per 100
1,420 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
914028 35
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377133069
Nettovikt per 100
1,420 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 35 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvuddiameter (dk) | 14 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5 |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
- Skruv + plugg i en FPE- Fastsättning som ej kan lossas
Användningsmöjligheter
Utförande: Plugg slås in efter förskruvningen.Pluggen bifogas löst.
Användningsområde
Säkerhetsteknik, Solvärme, MetallkonstruktionKännetecken
- Metrisk gänga- Insex med plugg
- Lågvälvt huvud
Produktbroschyrer
Share Art. 9140 A2 M 8X35 med pluggar