Art. 9191 A2 3,0X10 TX10
Skruvar med runt huvud för termoplastmaterial med fläns
Artikelnummer
91912T30 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395658
Nettovikt per 100
0,056 kg
Förpackningsenheter:
500
877.500
Artikelnummer
91912T30 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395658
Nettovikt per 100
0,056 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | Plast tråd |
| huvudets form | Risso |
| Huvuddiameter (dk) | 5,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX10 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Flänsdiameter (dc) | 6 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Hög drag- och vridhållfasthet- Låg radiell sprickbildning tack vare små flankvinklar
- Mycket stark självlåsning mot lossning
- Ökad vibrationsbeständighet
Användningsmöjligheter
För direktskruvning utan att behöva skära en gänga i plastmaterial, särskilt termoplaster.Användningsområde
Övriga användningsområden, Tillverkning av gjutformarKännetecken
- Runt huvud- TX-drivning
- Fläns
Share Art. 9191 A2 3,0X10 TX10