Art. 9191 A2 5,0X16 TX20
Skruvar med runt huvud för termoplastmaterial med fläns
Artikelnummer
91912T50 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377409096
Nettovikt per 100
0,252 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
91912T50 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377409096
Nettovikt per 100
0,252 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 16 mm |
| Typ av gänga | Plast tråd |
| huvudets form | Risso |
| Huvuddiameter (dk) | 9 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX20 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Flänsdiameter (dc) | 10 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Hög drag- och vridhållfasthet- Låg radiell sprickbildning tack vare små flankvinklar
- Mycket stark självlåsning mot lossning
- Ökad vibrationsbeständighet
Användningsmöjligheter
För direktskruvning utan att behöva skära en gänga i plastmaterial, särskilt termoplaster.Användningsområde
Övriga användningsområden, Tillverkning av gjutformarKännetecken
- Runt huvud- TX-drivning
- Fläns
Share Art. 9191 A2 5,0X16 TX20