DIN 1587 A4-70 M 36
Sexkantshattmuttrar, hög modell pressat utförande
Artikelnummer
1587436
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377359513
Nettovikt per 100
53,300 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
1587436
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377359513
Nettovikt per 100
53,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 36 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 51 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Mått h (h) | 60 mm |
| Sexkantshöjd (h) | 29 mm |
| Hörnmått (e) | 62 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 55 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 1587 A4-70 M 36