DIN 404 1.4305 M 5X12
Krysshålskruvar
Artikelnummer
040425 12
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377029928
Nettovikt per 100
0,382 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
040425 12
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377029928
Nettovikt per 100
0,382 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 8,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 404 1.4305 M 5X12