DIN 465 1.4305 M 3X5
Skruvar med räfflat huvud och spår, hög modell
Artikelnummer
046523 5
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377039163
Nettovikt per 100
0,340 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
046523 5
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377039163
Nettovikt per 100
0,340 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 5 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 12 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| huvudets form | Risso |
| Mått h (h) | 7,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
| Mått ds (ds) | 6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 465 1.4305 M 3X5