DIN 466 1.4305 M 5
Räfflade muttrar, hög modell
Artikelnummer
046625
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377039415
Nettovikt per 100
1,300 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
046625
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377039415
Nettovikt per 100
1,300 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Mått h (h) | 11,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Räffla |
| Mått dk (dk) | 20 mm |
| Diameter ds (ds) | 10 mm |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 466 1.4305 M 5