DIN 571 A2 16X60
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
0571216 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377044976
Nettovikt per 100
9,490 kg
Artikelnummer
0571216 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377044976
Nettovikt per 100
9,490 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Total längd (l) | 60 mm |
| Gänglängd (b) | 36 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 26,17 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 24 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 571 A2 16X60