DIN 571 A2 5X50
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
057125 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045133
Nettovikt per 100
0,703 kg
Artikelnummer
057125 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045133
Nettovikt per 100
0,703 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 3,5 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 8,63 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 571 A2 5X50