DIN 571 A2 7X120
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
057127 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045379
Nettovikt per 100
2,883 kg
Artikelnummer
057127 120
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045379
Nettovikt per 100
2,883 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 7 mm |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Gänglängd (b) | 72 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 13,07 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 12 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 571 A2 7X120