DIN 571 A4 10X80
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
0571410 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377045928
Nettovikt per 100
4,520 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
0571410 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377045928
Nettovikt per 100
4,520 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Gänglängd (b) | 48 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 7 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 18,72 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 17 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom trä- och solenergiområdet.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeShare DIN 571 A4 10X80