DIN 571 A4 12X200
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
0571412 200
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046024
Nettovikt per 100
13,830 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
0571412 200
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046024
Nettovikt per 100
13,830 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 200 mm |
| Gänglängd (b) | 120 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvudhöjd (k) | 8 mm |
| huvudets form | Hexagon head |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 20,88 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom trä- och solenergiområdet.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeShare DIN 571 A4 12X200