DIN 571 A4 6X50
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
057146 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046475
Nettovikt per 100
0,970 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
057146 50
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046475
Nettovikt per 100
0,970 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Hörnmått (e) | 10,89 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 571 A4 6X50