DIN 571 A4 8X150
Sexkantsträskruvar
Artikelnummer
057148 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046741
Nettovikt per 100
4,500 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
057148 150
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046741
Nettovikt per 100
4,500 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 150 mm |
| Gänglängd (b) | 90 mm |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,5 mm |
| Hörnmått (e) | 14,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 13 |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom trä- och solenergiområdet.Användningsområde
Träkonstruktion, SolvärmeShare DIN 571 A4 8X150