DIN 603 A2-70 M 10X30
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
0603210 30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377047533
Nettovikt per 100
2,786 kg
Artikelnummer
0603210 30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377047533
Nettovikt per 100
2,786 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 5,38 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 24,65 mm |
| Mått v (v) | 10,58 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 6,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin, metall- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, Metallkonstruktion, SolvärmeShare DIN 603 A2-70 M 10X30