DIN 603 A4-70 M 12X200
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
0603412 200
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377310163
Nettovikt per 100
17,077 kg
Artikelnummer
0603412 200
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377310163
Nettovikt per 100
17,077 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 200 mm |
| Gänglängd (b) | 36 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 6,95 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 30,65 mm |
| Mått v (v) | 12,7 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 8,75 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin, metall- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 12X200