DIN 603 A4-70 M 12X45
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
0603412 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049407
Nettovikt per 100
5,830 kg
Förpackningsenheter:
50
Artikelnummer
0603412 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049407
Nettovikt per 100
5,830 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 6,95 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 30,65 mm |
| Mått v (v) | 12,7 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 8,75 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskin, metall- och solenergiområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 12X45