DIN 603 A4-70 M 16X110
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
0603416 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049506
Nettovikt per 100
21,939 kg
Artikelnummer
0603416 110
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049506
Nettovikt per 100
21,939 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 16 mm |
| Total längd (l) | 110 mm |
| Gänglängd (b) | 38 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 8,95 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 38,8 mm |
| Mått v (v) | 16,7 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 12,9 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 16X110