DIN 603 A4-70 M 5X30
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
060345 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049704
Nettovikt per 100
0,590 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
060345 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049704
Nettovikt per 100
0,590 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Gänglängd (b) | 16 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 3,3 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 13,55 mm |
| Mått v (v) | 5,48 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 4,1 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Metallkonstruktion, MaskinkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 5X30