DIN 603 A4-70 M 6X70
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
060346 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377320681
Nettovikt per 100
1,600 kg
Artikelnummer
060346 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377320681
Nettovikt per 100
1,600 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 3,88 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 16,55 mm |
| Mått v (v) | 6,48 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 4,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 6X70