DIN 603 A4-70 M 8X100
Rundskruvar med fyrkant
Artikelnummer
060348 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377320728
Nettovikt per 100
3,940 kg
Artikelnummer
060348 100
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377320728
Nettovikt per 100
3,940 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Gänglängd (b) | 22 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Truss Head |
| Huvudhöjd (k) | 4,88 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 20,65 mm |
| Mått v (v) | 8,58 mm |
| Fyrkantshöjd (f) | 5,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet och metallområdet.Användningsområde
Maskinkonstruktion, MetallkonstruktionShare DIN 603 A4-70 M 8X100